Colorful – jeden z lepszych dostawców GPU w 2015 roku

Zapewne na pytanie: kto jest najlepszym producentem kart graficznych?, odpowiedzi będą zróżnicowane. W internecie na różnych forach wymienia się znane tajwańskie marki. I tu was zaskoczymy albowiem takie firmy jak np. ASUS, Gigabyte czy MSI wcale nie dominują pozostałych marek w dostawach GPU, co więcej muszą one uznać wyższość niektórych producentów, po których nie spodziewali się tak świetnych wyników. Szczytuje obecnie Palit, który obecnie posiada kilka marek takich jak: Galax, Gainward, Point of View, Galaxy oraz KFA2. Jednak to nie Palit sprawiło niespodziankę a sam Colorful.

colorful-gtx680-crazy-vga-cooler-03

Ci co interesują się podzespołami komputerowymi na pewno kojarzą markę Colorful. Wiedzą też, że dużo trudniej zdobyć interesujący model tej marki, aniżeli słynnego ASUSa czy pionierskiej Gigabyte. Stąd też mała popularność marki Colorful w naszym kraju. Ale czy to, że nie jest znany oznacza, że musi być nisko w rankingu producentów GPU? Właśnie nie. Jak podają sprawdzone źródła w internecie rynek kart graficznych w Chinach stanowi jakieś 50% globalnych dostaw akceleratorów GPU. Stąd też producenci działający w tych obszarach mają naprawdę wiele do powiedzenia. W Chinach piecze trzymają Colorful. Galaxy oraz Zotac.

Colorful-Geforce-GTX-680-iGame

500 tysięcy kart graficznych miesięcznie, to obecna liczba produktów jakie dostarcza marka Colorful. Ma to pozwolić firmie na osiągnięcie 5 milionów dostarczonych egzemplarzy kart graficznych do końca 2015 roku. Jeśli Colorful osiągnie taki wynik, to automatycznie wskoczy na drugą pozycję w globalnych dostawach GPU. Jeśli chcielibyśmy porównać te 5 mln z innymi dostawami, to widzimy, że Galaxy spodziewa się wyniku poniżej 5 mln, a Zotac planuje dostawę jedynie 3 milionów kart graficznych. We wszystko chce wmieszać się także ASUS, który planuje utrzymać wynik z 2014 roku (5 mln), lecz realny wynik może być o wiele niższy. Gigabyte i MSI nie będą się liczyć w tym roku jakoś szczególnie w tym rankingu. Mają one dostarczyć mniej produktów niż w zeszłym roku, a jest to odpowiednio: Gigabyte – ponad 3 mln i MSI – około 3 mln sztuk.

Czy możemy zatem powiedzieć, że najwięksi producenci kart graficznych słabną? N pewno nie, lecz śmiało możemy stwierdzić, że tak naprawdę nigdy nie były silne. Widać to po zestawieniu danych z tamtego roku z planami Colorfula w tym roku. Jeśli uda się tej firmie osiągnąć zamierzony wynik, to przeskoczyliby nie jednego producenta również w zeszłym roku.

Zostaw komentarz