Czym jest Gembird MF-95-01?

Każdy z użytkowników laptopów wie, że w urządzeniach tego typu nie ma zbyt wiele miejsca na to by podłączyć dodatkowy dysk twardy. Z pewną propozycją wychodzi do nas firma Gembird, która stworzyła adapter, który pozwoli wymienić coraz rzadziej już używany napęd optyczny na bardziej wydajny i zdecydowanie bardziej pożądany dysk twardy.

Gembird-MF-95-01-zdj3

Urządzenie jest naprawdę przydatne, w szczególności w przypadku, gdy do naszego laptopa nie możemy podłączyć zewnętrznego dysku, gdyż nie posiadamy wystarczającej ilości portów USB, czy też gdy nie mamy ochoty nosić ze sobą dodatkowego dysku. Adapter Gembird MF-95-01 montowany jest w zatoce 5,25 cala Slim w zamian za napęd optyczny, z którego i tak korzysta coraz mniejsza liczba użytkowników. Oczywiście w zamian za napęd możemy wsadzić do naszego laptopa dowolny, 2,5-calowy dysk HDD lub SSD z interfejsem SATA.

Grubość dysku w tym przypadku nie może przekraczać 9,5 mm. Niektórzy mogą się obawiać o dodatkowe obciążenie sprzętu, aczkolwiek uniwersalny rozmiar ramki, który umożliwia jej montaż w większości laptopów, oraz jej niska waga nie obciąży dodatkowo naszych urządzeń. Co najwyżej możemy zyskać dodatkowe obciążenie jeśli chodzi o dysk, który dodatkowo zamontujemy, chociaż nawet to nie będzie jakoś szczególnie odczuwalne. Wygodą jest również to, że nie potrzebujemy żadnych dodatkowych sterowników aby ją zainstalować. Co najciekawsze takie urządzenie wcale nie jest drogie – kosztuje około 73 złote i jest obecnie dostępne na Polskim rynku.

Zostaw komentarz