Kolokacja i serwerownia

W obecnych czasach regularnie wspomina się o usługach informatycznych, które istnieją na rynku, jednakże nie każdy wie na czym dana usługa polega. Jednym z takich rozwiązań jest bez wątpienia kolokacja serwerów. Jest ona coraz to częściej spotykana i korzystają z niej nie tylko przedsiębiorstwa lecz również poszczególne osoby. Z kolokacją łączy się też inna usługa, na którą chcielibyśmy w obecnym artykule zwrócić szczególną uwagę. Mowa tu o serwerowni. Sprawdźmy zatem czym są i co wiąże te dwie usługi.

467958_m630
Kolokacja serwerów

Na początek przypomnijmy sobie co nazywamy kolokacją serwerów i czym się zajmuje. Kolokacja to usługa, która polega na wykupieniu bądź wynajmie położenia na serwer w serwerowni. Jest to usługa bardzo popularna wśród firm. Żeby skorzystać z takiej usługi wystarczy zaopatrzyć się w własny serwer i odnaleźć w Internecie firmę, która oferuje usługę kolokacji w przekonującej cenie w własnej serwerowni.

Serwerownia a kolokacja

Dlaczego usługa serwerowni kojarzy się z pojęciem kolokacji? Co prawda daliśmy wam odpowiedź na to zapytanie gdy mówiliśmy o kolokacji, lecz scharakteryzujmy sobie serwerownie nieco bardziej gruntownie. Wykorzystanie usługi serwerowni ewidentnie usuwa pewną konieczność, a mianowicie posiadanie osobistej serwerowni. Serwerownie muszą spełniać sprecyzowane warunki, by mogły być przyjęte do użytku oraz bezpieczne dla sprzętu, jaki jest w niej umieszczany. Istnieje wiele firm, które nie posiadają miejsca ani funduszy na postawienie prywatnej serwerowni, dlatego kolokacja jest dla nich najodpowiedniejszym wyjściem. Koszty wynajęcia a nawet wykupienia miejsca w serwerowni są niewątpliwie mniejsze niż postawienia nowej serwerowni w osobistej firmie. Dbając o komfort swojego klienta, organizacje oferujące miejsce w serwerowni zajmują się do tego serwisem sprzętu, co sprawia, że nasze dane na serwerze są bezpieczne.

Usługa kolokacji serwerów jest niezwykle prosta do wyszukania w Internecie. Co rusz więcej jednostek przedstawia swoje propozycje z coraz to atrakcyjniejszymi opłatami. Wciąż jednak konieczne jest doręczenie własnego serwera do siedziby, która należy do firmy świadczącej tego typu usługi, stąd też klienci na ogół wybierają siedziby, jakie mieszczą się najbliżej.

Zostaw komentarz