Mobilny system od Huaweia

Znacie firmę Huawei? Na pewno słyszeliście o telefonach i urządzeniach mobilnych tej firmy. Chiński koncern zaczął coraz mocniej działać na tym rynku, nie tylko poprzez stworzenie nowego smartfona z rodziny Nexus dla światowego koncernu Google ale również przez opracowanie własnego mobilnego systemu operacyjnego noszącego nazwę: Kirin OS.

wpid-hisilicon-huawei-logo

Tak niedawno Huawei znany był jedynie na zachodzie z urządzeń telekomunikacyjnych. Z czasem pojawiły się także urządzenia mobilne takie jak np. tablety tego producenta. Z czasem firma mocno zaakcentowała swoją pozycję na tym rynku nawiązując współpracę z Google, dla którego ma zbudować kolejną generację flagowego Nexusa. Ponadto Huawei tworzy własne, bardzo dobre smartfony. Oczywiście koncern ten na tym nie poprzestaje. Ostatnio dynamicznie rozwijany jest własny procesor mobilny Kirin. Dodatkowo Huawei nawiązało współpracę z firmą ZTE, z którą wspólnie pracuje nad całkowicie nowym, niezależnym, mobilnym systemem operacyjnym, który ma zmniejszyć zależność tej marki od Androida.

Prace nad nowym systemem trwają już od trzech lat, tak więc spodziewać się możemy, że nowa platforma może być już na bardzo zaawansowanym etapie rozwoju. Mówi się także o nowym smartfonie firmy Huawei, który ma być wyposażony w ten innowacyjny system operacyjny. Informacje te jednakże nie są w żaden sposób potwierdzone, dlatego też pozostaje nam czekać na bardziej wierzytelne dane o nowym projekcie Huaweia.

Gdyby jednak informacje to okazały się prawdziwe, firma zyskałaby sporą przewagę nad rywalami, gdyż dzięki własnemu procesorowi oraz systemowi operacyjnemu możliwe byłoby zapewnienie idealnej współpracy obu tych elementów. Urządzenia tego pokroju posiadałyby wysokopoziomową funkcjonalność oraz wydajność, co mogłoby konkurować z największymi producentami systemów mobilnych na świecie.

Zostaw komentarz