Szkolenia IT – Microsoft SQL

microsoft-nadella-buildKażdego dnia na rynku pojawiają się innowacyjne produkty z branży informatycznej,wszystko to dzięki dynamicznie rozrastającej się branży jakom jest informatyka. Tak dynamiczny postęp jest efektem bezustannej konieczności wprowadzania innowacyjnych ulepszeń żeby nasze życie zmieniało się na  coraz to prostsze a nasza profesja coraz to wygodniejsza. W obecnych czasach każda jednostka gospodarcza jest ściśle połączona z specjalizacjom informatyczną , jest to niezbędne,bo chyba nie jesteśmy w żaden sposób zobrazować sobie żeby jakaś firma mogła działać odpowiednio bez takich fundamentalnych rozwiązań jak np. komputer, sieć internet.To podstawy bez których współczesne życie staje się po prostu niemożliwe.


Ten kompletny proces komputeryzacji który tak niezwykle nam pomaga w dowolnej płaszczyźnie  naszego funkcjonowania,utworzył także potężny rynek pracy na którym każdy może się odnaleźć ,ale bardzo trudno jest się na nim utrzymać.
Wynika to z bardzo szybkiego tempa wcielania nowych programów ,i każdy kto chce być rzetelnym pracownikiem w tej dziedzinie musi cały czas kształcić się żeby móc podołać wyzwaniom swojej profesji
W tym tekście postaramy się przedstawić niezwykle istotny element całego rynku którym jest firma Microsoft.
Wszyscy wiemy że przedsiębiorstwo Microsoft ma bardzo duże uczestnictwo w rynku. Stworzony przez tą jednostkę system MICROSOFT WINDOWS używany jest przez bardzo dużą część klientów indywidualnych  jak i przez firmy.
Właśnie z tego powodu zdecydowaliśmy się w tym tekście zaprezentować specyfikację   kursu który traktuje o zarządzaniu bazami danych baz danych MICROSOFT SQL SERVER 2008
Microsoft SQL Server –  system który pozwala na zarządzanie bazą danych. Jest to kluczowy produkt Microsoft do baz danych przez co jest tak bardzo ważny. Cechuje się tym że język zapytań buduje się przy użyciu Transact-SQL.

Głównym celem odbycia kursu jest zaznajomienie się z wiadomościami opisującymi proces  administracji serwerów. Dokładniej mówiąc chodzi o instalację a także konfigurację serwera aż po bardzo zaawansowane działania administracyjne.
Kurs ten jest przeznaczony dla informatyków zajmujących się administracją baz danych , a także dla osób zainteresowanych problematyką zarządzania serwerem baz danych Microsoft SQL.

Po ukończonym kursie uczestnik powinien należycie wykonać:
-instalację i konfigurację SQL Server 2008
-kopie zapasowe baz danych
-importowanie i eksportowanie danymi
-automatyzację zadań
-procedurę zarządzania serwerami powiązanymi.

Zostaw komentarz